Α.Σ. ΠΑΠΑΓΟΥ – ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ 3-2

Τα ευκολα δυσκολα εκανε η αντρικη μας ομαδα με αντιπαλο τον ουραγο της βαθμολογιας. Πολλες οι δικαιολογιες για τους ποδοσφαιριστες μας αλλα εκαναν και λαθη που δεν ταιριαζουν στην εμπειρια και την ποιοτητα τους.

Το παιχνιδι ξεκινησε με τους καλυτερους οιωνους. Σεντρα του Αγγελου Παπαναστασιου στο 2ο λεπτο, κοντινο πλασε του Μπαμπη Καραθαναση και 1-0 για την ομαδα μας. Κεφαλια του Αχιλλεα Αναστασιου μετα απο κορνερ στο 3ο λεπτο απεκρουσαν οι αντιπαλοι αμυντικοι πανω στη γραμμη τερματος. Ανατροπη του Αγγελου Φατουρου απο τον αντιπαλο τερματοφυλακα στο 5ο λεπτο αλλα ο Μιχαλης Κοραχαης το εκτελεσε ασχημα δινοντας τη ευκαιρια στον γκολκιπερ να αποκρουσει με τα ποδια. Ατομικη προσπαθεια του Καραθαναση στο 23ο λεπτο απεκρουσε δυσκολα σε κορνερ ο τερματοφυλακας των φιλοξενουμενων.

Σε μαυρη τρυπα επεσε η αμυνα μας στο πενταλεπτο 35-40. Αρχικα ο Κοραχαης απεκρουσε εντυπωσιακα σε κορνερ εξ επαφης κεφαλια. Απο το κορνερ καταφεραμε να ισοφαρισουμε με αυτογκολ. Νεο λαθος της αμυντικης μας γραμμης και με κοντινο πλασε το σκορ μετατραπηκε σε 1-2 εις βαρος μας.

Οι οδηγιες του coach Ντοκου στο ημιχρονο μαλλον επιασαν τοπο. Στο 55ο λεπτο μετα απο εκτελεση κορνερ ο Φατουρος εφερε το ματς στα ισα με κοντινη κεφαλια. Δεκα λεπτα αργοτερα παλι με κεφαλια ο Φατουρος ολοκληρωσε τη νεα ανατροπη στο σκορ. Στο 76ο λεπτο ενα λαθος στο κεντρο του γηπεδου οδηγησε σε αντεπιθεση αλλα τα διαδοχικα σουτ αποκρουστηκαν απο τους αμυντικους μας. Στο 77ο λεπτο ο Καραθανασης επιχειρησε ωραιο σουτ που απεκρουσε δυσκολα ο τερματοφυλακας των Αιγαλεωτων.

Τριτο παιχνιδι μεσα στη βδομαδα -με το μεσαιο μαλιστα να διαρκει 120 λεπτα- επεσαν βαρια  στους ποδοσφαιριστες μας. Πολλες και σοβαρες απουσιες, Λιουκας, Κολοβος, Παπαναστασιου, Κολιακος, Μπολανος, Νουτσος εκαναν τη δουλεια μας ακομα δυσκολοτερη. Αν βαλεις στη ζυγαρια και τα αδικαιολογητα λαθη βγαινει το συμπερασμα οτι το τριποντο αυτο  ηταν τελικα μεγαλη επιτυχια!

Μαρανος, Ντουκας, Βασιλειαδης διαιτητευσαν με επιτυχια.

Η συνθεση μας: Κοραχαης, Χαλας (54′ Αμυγδαλαρης), Καραθανασης (90′ Χασαν), Χριστοφορου, Αναστασιου Αχ., Φατουρος, Αναστασιου Δημ., Αλεξιαδης (c), Φρατζεσκακης (49′ Πετροπουλος), Παπαναστασιου Αγγ., Κατωγιαννακης,  – Λαγιος, Μπολανος