ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ ΖΩΝΤΑΝΟΙ!

Η ευρεια ηττα της περασμενης εβδομαδας στο Μπραχαμι ‘εκρουσε τον κωδωνα του κινδυνου’ στους ποδοσφαιριστες της ανδρικης μας ομαδας και η αντιδραση τους ηταν η καλυτερη δυνατη. Απεναντι στον δευτερο της βαθμολογιας Ατρομητο Χαλανδριου – που εχει μαλιστα την καλυτερη  επιθεση του ομιλου μας – για μια ακομα Κυριακη με τεραστιες ελλειψεις – Λιουκας, Αλεξιαδης, Κολλιακος, Καραθανασης και οι δυο τερματοφυλακες ασθενεις και τραυματιες – και πισω στο σκορ απο το 21ο λεπτο θα περιμενε κανενας οι ποδοσφαιριστες μας να υποκυψουν για τριτη φορα φετος εντος εδρας. Και ομως η ολικη ανατροπη της ομαδας του Γιαννη Ντοκου μαλλον θα πρεπει να καταχωρηθει στις μεγαλυτερες επιτυχιες της Ιστοριας της!

Το παιχνιδι παρα τον περιορισμενο αριθμο ευκαιριων (4-1 οι τελικες υπερ της ομαδας μας) ειχε φρενηρη ρυθμο, και οι δυο αντιπαλοι προσπαθησαν και καταφεραν να παιξουν ουσιαστικο ποδοσφαιρο και να κρατησουν ψηλα το ενδιαφερον των φιλων και των δυο ομαδων που εκαναν ιδιαιτερα αισθητη την παρουσια τους στις κερκιδες. Ιδιαιτερη αναφορα πρεπει να γινει στην πιο ψυχραιμη εμφανιση του προπονητικου μας επιτελειου απο την αρχη της χρονιας που οπλισε με υπομονη και δυναμη τους παικτες μας και τους οδηγησε στη σουπερ ανατροπη.

Σεντρα απο δεξια στο 21ο λεπτο λοιπον και εξαιρετικο βολε του εμπειρου Λαγου εκαναν το 0-1 για τους φιλοξενουμενους. Δεκα λεπτα αργοτερα φαση διαρκειας στα αντιπαλα καρε και ο Βασιλης Χαλας με ωραιο πλασε εφερε το ματς στα ισα. Παραλιγο να χριστει δευτερη φορα σκορερ ο Βασιλης στο 52ο λεπτο αλλα το ωραιο σουτ που επιχειρησε σταματησε στο οριζοντιο δοκαρι των Χαλανδραιων. Ο εισελθων στο δευτερο μερος Νικος Παπαναστασιου εκανε κατι παραπανω απο αισθητη την παρουσια του δωδεκα λεπτα μετα την εισοδο του. Στο 59ο λεπτο διεκδικησε την ψηλη μπαλια απο στοπερ και γκολκιπερ των αντιπαλων, εγινε ‘σαντουϊτς’ αναμεσα στους αντιπαλους αμυντικους, τραυματιστηκε και εμεινε ενα πενταλεπτο περιπου στο χορταρι αλλα κερδισε το αναμφισβητητο πεναλτυ που μετετρεψε σε γκολ ο Αγγελος Παπαναστασιου. Λιγο ελειψε να χριστει και σκορερ ο Νικολας στο 86ο λεπτο αλλα αφου αφησε και τους δυο στοπερ πισω στην αντεπιθεση σουταρε λιγο πανω απο το οριζοντιο δοκαρι των φιλοξενουμενων.

Καλη διαιτησια απο τους Μημιδη, Τζανη και Δαρσακλη που σφυριξαν αρκετα περισσοτερο απο το μεσο ορο αλλα μοιρασαν το καρπουζι στη μεση.

Η συνθεση μας: Κοραχαης, Μπολανος, Αμυγδαλαρης (72′ Κατωγιαννακης), Χριστοφορου (47′ Νουτσος), Πετροπουλος, Κολοβος (c), Χαλας (78′ Αναστασιου Αχ.), Φατουρος, Παπαναστασιου Αγγ., Αναστασιου Δημ., Φρατζεσκακης (47′ Παπαναστασιου Νικ.) – Λαγιος, Χασαν, Λιουκας