ΠΑΙΔΙΚΟ : Α.Ο ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ – Α.Σ.ΠΑΠΑΓΟΥ: 4-0

Με δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο η ομάδα των Βριλησσίων επικράτησε, στην 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΠΣΑ, δίκαια του Παπάγου με 4-0. Ο γηπεδούχος στηρίχθηκε σε δυνατούς και γρήγορους ποδοσφαιριστές, έκανε αρκετά σουτ εκτός περιοχής και απειλήθηκε μονάχα μια φορά στο 20′ του α’ ημιχρόνου.

Χαρακτηριστική ήταν κατά τη διάρκεια και των 70 λεπτών η ευκολία του αντιπάλου να πλησιάζει στη μεγάλη περιοχή της ομάδας μας και βασικός λόγος, εκτός της ποιότητας των παικτών των Βριλησσίων, ήταν σίγουρα και η αδυναμία μαρκαρίσματος  “ψηλά”…η άμυνα ξεκινάει από την επίθεση.

Αποστολή: Κολαίτης, Γουργούλης, Κομούτος, Θεριός, Παπαγεωργίου, Πετρίδης, Δαφνιάς, Συγγρός, Μπράτσος, Γουσέτης, Νούτσος, Μισούλης, Δημητρακάς, Κασνέτσι, Μηλιώνης, Λουκάτος. Σιλεβίστας (Κόουτς)