Γιατι η μπαλιτσα διαρκει δυο ημιχρονα!

Αντιπαλος ο πρωτοπορος και γειτονας Ο.Φ. Χολαργου. Απαραδεκτα κακο παρελθον αναμεσα στις δυο ομαδες που ισως θα επρεπε καποτε να σκεφτουν σοβαρα το ενδεχομενο να φτιαξουν ΜΙΑ ομαδα για να επανελθει το προαστιο στις εθνικες κατηγοριες. Φανατισμος εκατερωθεν -με πιο φανερα φανατισμενους εμφανως τους φιλοξενουμενους- χωρις ομως να λειπουν οι θερμοκεφαλοι και απο τη δικη μας πλευρα. Και τι καταφερατε παιδια; Μεσα στις τεσσερεις γραμμες του γηπεδου εγινε ενα εξαιρετικα ενδιαφερον παιχνιδι με τους ποδοσφαιριστες και τους τεχνικους να τα δινουν ολα για να φυγει η ομαδα τους νικητρια απο το γηπεδο. Ισως την αλλη φορα τα καταφερετε καλυτερα γιατι σημερα μεσα στο γηπεδο παιχτηκε ΜΟΝΟ μπαλα και μαλιστα ενα καλο δειγμα απο αυτο το σπορ.

Φτωχο το πρωτο ημιχρονο σε φασεις -δυο για καθε πλευρα- μονο που οι φιλοξενουμενοι τις μετετρεψαν και τις δυο σε γκολ. Στο 6ο λεπτο σε γρηγορη αντεπιθεση το σουτ του Γιαννη Ταλιουρα κατεληξε στα χερια του γκολκιπερ. Στο 17ο λεπτο ενα λαθος εξω απο την περιοχη μας εδωσε την ευκαρια στον Σκουμα του Ο.Φ.Χ. να ανοιξει το σκορ με κοντινο πλασε. Στο 22ο λεπτο σεντρα του Φιλιππου Ταλιουρα απο αριστερα κατεληξε σε αδυναμη κεφαλια του Μπαμπη Καραθαναση λιγο αουτ. Και στο 42ο λεπτο ενα αδιαμφισβητητο πεναλτυ ανεβασε το σκορ σε 0-2 με σκορερ τον παλιο μας ποδοσφαιριστη Μανωλη Χατζη.

Ενα τεταρτο στην αρχη του δευτερου ημιχρονου ηταν αρκετο για να σταματησει η ομαδα μας να βλεπει σαν μακρινη προοπτικη το καλο αποτελεσμα. Συνεχομενες σεντρες στην καρδια της αμυνας των φιλοξενουμενων εδωσαν τελικα την ευκαιρια στο Δημητρη Ταλιουρα να μειωσει τη διαφορα με κοντινο πλασε στο 54ο λεπτο. Πεντε λεπτα αργοτερα ο Γιαννης Ταλιουρας ανετρεψε καθε αμυντικο που βρηκε στο διαβα του και η συρτη σεντρα στον Καραθαναση εφερε το ματς στα ισα.

Στη συνεχεια το ματς εγινε ολιγον απο ροντεο! Στο 66ο λεπτο ωραια αντεπιθεση κατεληξε σε σουτ του Νικολα Παπαναστασιου στα χερια του αντιπαλου τερματοφυλακα. Στο 73ο λεπτο παλι ο Χατζης απειλησε με σουτ εκτος περιοχης ελαχιστα αουτ. Στο 75ο λεπτο νεα αντεπιθεση μας ολοκληρωθηκε με σουτ του Δημητρη Ταλιουρα πανω απο τα δοκαρια. Και στο 79ο λεπτο σε συγχυση στην περιοχη μας το τελικο σουτ εφυγε εξ επαφης ψηλα αουτ.

Ρεσιταλ διαιτησιας απο τος Κατοικο, Φωτοπουλο Αραβιδη. Μακαρι το φετινο πρωταθλημα να συνεχιστει με τετοιες διαιτησιες ωστε και ο τελικος πρωταθλητης να ειναι αποτελεσμα μονο της δικης του ποιοτητας και αξιας.

Η συνθεση μας: Κοραχαης, Κορδας, Πεταλωτης (46′ Ταλιουρας Δ.), Καλτσης (84′ Καραβοκυρης), Λιουκας (c) (46′ Κουκος Θ.), Αθανασοπουλος, Καραθανασης (90′ Γυπαρης Π.), Ντουλακης, Φατουρος, Ταλιουρας Γ. (82′ Κουκος Β.), Παπαναστασιου, Ταλιουρας Φ. – Καββαδιας, Αλεξιαδης, Γυπαρης Κ., Αθανασοπουλος