2 σε 1

Ευκολα περασε απο το Ρουφ στις 17 Απριλη, με αντιπαλο το Κουκακι, η ομαδα μας συντηρωντας το προβαδισμα των τεσσαρων και πεντε βαθμων απο τους τρεις διωκτες της. Στο 7ο μολις λεπτο μια βαθεια μπαλια του Παναγιωτη Νουτσου εβγαλε το Χρηστο Κουτσοβελη στην πλατη της αμυνας των γηπεδουχων και ο σεντερ φορ μας ανοιξε το σκορ  με ωραιο πλασε. Στο 17ο λεπτο το παιχνιδι εγειρε αποφασιστικα προς την πλευρα μας οταν απο σεντρα του Νικου Παπαναστασιου απο δεξια ο Κουτσοβελης εγινε κατοχος της μπαλας μεσα στη μεγαλη περιοχη και με νεο ωραιο πλασε διπλασιασε τα προσωπικα του τερματα. Ο ρυθμος του παιχνιδιου αναποφευκτα επεσε και χρειαστηκε να φτασουμε στο 75ο λεπτο για να ανεβασει το δεικτη του σκορ στο 3-0 ο Γιωργος Μιχαλοπουλος με απ’ευθειας εκτελεση φαουλ απο θεση μεσα αριστερα. Οι γηπεδουχοι πετυχαν το γκολ της τιμης στο 86ο λεπτο με χτυπημα πεναλτυ. Καλη διαιτησια απο τους Κατοικο, Αργυρο, Χριστοδουλου.

Η συνθεση μας: Κοραχαης, Μπρατσι, Παπαναστασιου (75′ Βαρφης), Ρετζο(c), Λιουκας, Νουτσος (56′ Αμυγδαλαρης), Αλεξιαδης, Μιχαλοπουλος, Κολοβος, Αναστασιου, Κουτσοβελης(85′ Μαζνικου).

Ντερμπυ με τα ολα του εγινε στο γηπεδο μας στις 23 Απριλη με αντιπαλο την Αμιλλα Περιστεριου. Οι φιλοξενουμενοι επαιξαν το τελευταιο τους χαρτι για να εξασφαλισουν την ανοδο -την οποια να σημειωσουμε οτι αξιζουν αφου ειναι η μονη ομαδα με την οποια φεραμε δυο ισοπαλιες στο πρωταθλημα. Ορισμενοι βεβαια απο αυτους χρησιμοποιησαν και πλαγιους τροπους για να παρουν το επιθυμητο αποτελεσμα μιας και η ομαδα του Γιαννη Σιλεβιστα ηταν για ενα ακομα παιχνιδι σοβαρη και ουσιαστικη. Συνεχεις αναιτιες διαμαρτυριες προς το διαιτητη, ‘κουβεντουλες’ προς συγκεκριμενους ποδοσφαιριστες μας, προκλητικες καθυστερησεις και αλλα ‘παλαιοποδοσφαιρικα’. Επι της ουσιας αλλωστε ο Μιχαλης Κοραχαης δυο μολις φορες χρειαστηκε να κανει ωραιες επεμβασεις για να διατηρησει την εστια μας ανεπαφη.

Αποτελεσμα αυτης της τακτικης ηταν ο σεντερ φορ μας Χρηστος Κουτσοβελης να παρει την αγουσα για τα αποδυτηρια στο 24ο μολις λεπτο, αφηνοντας την ομαδα μας για μεγαλο μερος του αγωνα με αριθμητικο μειονεκτημα. Τα πραγματα χειροτερεψαν στο 59ο λεπτο οταν βρεθηκαμε πισω στο σκορ με αυτογκολ του Γιωργου Ρετζο. Η υπεροχη μας στον αγωνιστικο χωρο εφερε τελικα καρπους στο 78ο λεπτο οταν ο Ρετζο εφερε το ματς στα ισα σκοραροντας απο το σημειο του πεναλτυ. Ετσι μειναμε σε αποσταση παντα τεσσαρων και πεντε βαθμων απο τις ομαδες που μας ακολουθουν δυο μολις αγωνιστικες πριν απο τη ληξη του πρωταθληματος.

Δικαιη αλλα υπερβολικη στο θεμα του πειθαρχικου ελεγχου η διαιτησια των Συψα, Τζακου, Αραβιδη.

Η συνθεση μας: Κοραχαης, Μπρατσι (69′ Φλωρος), Παπαναστασιου (88′ Βαρφης), Ρετζο (c), Λιουκας, Νουτσος, Αλεξιαδης, Μιχαλοπουλος, Κολοβος, Αναστασιου (62′ Χατζης), Κουτσοβελης.