ΠΑΙΔΙΚΟ. ΠΑΠΑΓΟΣ-ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ: 0-2

12/1/14                                                         ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Ε.Π.Σ.Α (12η Αγωνιστική)

Η καινούργια χρονιά, για το Παιδικό τμήμα του Παπάγου, μπορεί να μην μπήκε “με το δεξί” όσον αφορά το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα της χρονιάς αλλά άφησε σίγουρα θετικές υποσχέσεις και εντυπώσεις με την απόδοση και την αγωνιστικότητα της ομάδας.  Μετά από την πολύ καλή πορεία στο Χριστουγεννιάτικο τουρνουά της Ε.Π.Σ.Α, τα παιδιά φαίνεται να ανέκτησαν τη χαμένη αυτοπεποίθηση τους και στο χθεσινό παιχνίδι κοίταξαν στα μάτια έναν αποδεδειγμένα πολύ ισχυρό αντίπαλο ο οποίος δεν μας έπαιξε σε καμία περίπτωση μονότερμα όπως στον αγώνα του α’ γύρου. Αναλυτικότερα, στο α’ ημίχρονο ο Παπάγος έπαιξε  καλύτερα από το β’ ημίχρονο και το γκολ που δέχθηκε στο 10′ ήταν μάλλον μια άτυχη στιγμή. Στο β’ μέρος οι φιλοξενούμενοι πίεσαν περισσότερο όμως το 0-2 που σημειώθηκε στο 17′ προήλθε από ολιγωρία και θα μπορούσε να είχε αποφευχθεί.