ΠΑΙΔΙΚΟ. ΜΕΛΙΣΣΙΑ-Α.Σ.ΠΑΠΑΓΟΥ: 0-3

7/12/2013                                                             ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Ε.Π.Σ.Α (9η Αγωνιστική)

Ο φιλοξενούμενος Παπάγος επικράτησε εύκολα της ουραγού ομάδας των Μελισσίων με 3-0.

Α’ ημίχρονο: 7′ τετ α τετ του Δημητρακά σουτ πάνω στον τερματοφύλακα, 18′ κλέψιμο του Παπαγεωργίου από αμυντικό και 1-0 με κοντινό πλασέ, 33′ Παναγής σουτ από καλή θέση πάνω από το δοκάρι.

Β’ ημίχρονο: 10′ δυνατό σουτ του Δημητρακά ψηλά άουτ, 11′ δοκάρι από σουτ του Γουσέτη, 15′ τετ α τετ Παναγή πάνω στον τερματοφύλακα, 21′ απευθείας φάουλ του Παπαγεωργίου 2-0, 22′ σουτ του Γουσέτη πάνω στον τερματοφύλακα και το πιο ωραίο γκολ του παιχνιδιού στο 32′ μετά από παράλληλη σέντρα του Παναγή από αριστερά και καλό τελείωμα από το Γουσέτη.

Σε γενικές γραμμές ο Παπάγος είχε πλουραλισμό στο παιχνίδι του και  το σκορ θα μπορούσε να ήταν ευρύτερο εάν οι παίκτες μας ήταν πιο προσεκτικοί στην τελική προσπάθεια.