ΠΑΙΔΙΚΟ. ΧΑΛΑΝΔΡΙ-ΠΑΠΑΓΟΣ: 3-0

15/2/14                                               ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Ε.Π.Σ.Α

Στο α’ ημίχρονο, ο φιλοξενούμενος Παπάγος είχε μια σχετική υπεροχή, καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας συνοδευόμενη από κατοχή και θα μπορούσε να είχε σημειώσει τουλάχιστον δυο τέρματα σε ισάριθμες ευκαιρίες . Αντί γι’αυτό δέχθηκε ένα γκολ που θα μπορούσε να είχε αποφύγει και πήγε στα αποδυτήρια με 1-0 εις βάρος του. Στο δεύτερο ημίχρονο, το Χαλάνδρι ήταν καλύτερο και δημιούργησε 2-3 κλασσικές ευκαιρίες χωρίς όμως να μπορέσει να σκοράρει. Στο τελευταία λεπτά του αγώνα, ο Παπάγος δέχθηκε 2 ακόμη τέρματα που ήρθαν σαν αποτέλεσμα της φυσιολογικής κούρασης (απέναντι σε μια ακόμα ομάδα 99ριδων) και της έλλειψης αλλαγών.

Το τελικό 3-0 δυστυχώς “αδικεί” τα παιδιά σε σχέση με την προσπάθεια που κατέβαλαν αλλά η γενικότερη εικόνα της ομάδας άφησε υποσχέσεις για τα παιχνίδια που ακολουθούν σε ένα βατό υπόλοιπο του β’ γύρου του πρωταθλήματος.