Ανδρικό: ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ (18η αγωνιστικη )

μέσα σε μια δύσκολη έδρα και με αντιπάλους που σε κάποιες φάσεις έπαιζαν υπέρμετρα σκληρά και με απουσίες ( Ζέρβας , Κολοβός( έπαιξε στο τέλος λεπτά), Κραψίτη ( τιμωρημένο ) και με τον Παπαναστασίου επηρεασμένος απο την απουσία του ( 3 αγωνιστικές ) η ομάδα κατάφερε να πάρει το τρίποντο και να συνεχίσει να έχει την διαφορά ασφαλείας απο τους ΄διώκτες τις με 6 βαθμούς.
απο την αρχή του μάτς η ομάδα ειχε παραταχθεί με ΄σύστημα “υπομονής”, οι παίκτες του Κώστα Ζαμπέτα κυκλοφορούσαν την μπάλα και με ηγέτη τον νεαρό Κοτρώτσο Μιχάλη ( Σβούρας ) ο οποίος έδειξε για άλλο ένα μάτς το πλούσιο του ταλέντο και με κάθετες μπαλιές έβγαζε με συνεχόμενες επιθέσεις μέσα στην αντίπαλη άμυνα τους Κοτρώτσο Νικο , Παπαναστασίου και Αναγνωστόπουλο , ήταν ασταμάτητος και δίκαια αναδείχθηκε μορφή και MVP του ματς . Χαμένες ευκαιρίες από Παπαναστασίου στο 22, Αναγνωστόπουλος 27′, Κοτρώτσος Ν 33′ ήρθε στο 41′ ο Παπαναστασίου να βγάλει μια μπαλιά ποίημα στον Αναγνωστόπουλος ο οποίος με ένα άψογο πλασέ έκανε το 0-1 και έτσι έληξε το Α’ ημίχρονο .
Στο Β’ το Καλαμάκι μπήκε πιο δυνατά και κατάφερε να ισοφαρίσει με πέναλτι που κέρδισε ο Κοκκιναράς απο ανατροπή του απο τον Παρλαπάνη. Το εκτέλεσε ο ίδιος και έκανε το 1-1 , δεν πέρασαν πάνω απο 3 λεπτά ( 58′ ) και ο μαγικός “σβούρας )Κοτρώτσος  Μιχάλης πέτυχε με ένα ‘αψογο φάουλ απο τα  πλάγια ενα πανέμορφο γκολ και έκανε το 1-2 , στο 71′ ο Βούζας ξέφυγε και με ένα ασύλληπτο σουτ έκανε το 2-2 , αλλά και πάλι οι στρατηγοί δεν άργησαν να επαναφέρουν τα πράγματα στην σωστή θέση , ο Μεσσήνης έβγαλε μια μπαλιά στην πλάτη τις άμυνας του Καλαμακίου και εκεί ο Παπαναστασίου έβγαλε μια σέντρα-σουτ και με αψυχολόγητη ενέργεια του Πεταλά ( απέκρουσε την μπάλα με το χέρι ) και ο διαιτητής Κος Χριστοδούλου Πέτρος έδειξε την άσπρη βούλα, και ο Αλεξιάδης ανέλαβε να εκτελέσει την εσχάτη και με ψυχραιμία έστειλε τον αντίπαλο στην μια και την μπάλα στην άλλη .
Το μόνο κακό σημείο του μάτς ήταν η αποβολή του Μίτρο που θα απουσιάσει απο  το ντέρμπι με τον ¨Ατταλό , ο Μίτρο δέχθηκε 2 κίτρινες κάρτες ( 77′ γιατί έσκυψε να δέσει τα κορδόνια του ενώ ο διαιτητής του ζητούσε να εκτελέσει το πλάγιο άουτ ) και στο 90’ για διαμαρτυρία .
Επόμενος αντίπαλος είναι ο Άτταλος εντός έδρας την Κυριακή 12 Φεβρουαρίου εντός έδρας ( Χολαργό Β΄) στις 3 μμ