4…,3…,2…,1… φυγαμε!

Δεν προσφερεται για σοβαρη αναλυση το παιχνιδι του πρωτου με τον τελευταιο σε ενα πρωταθλημα. Και μπορει ο coach να γκρινιαζε κατα τη διαρκεια του αγωνα γιατι η ομαδα μας δεχτηκε γκολ και στα δυο ματς με τον ουραγο Ακαδημο. αλλα απο την αλλη 13(!) γκολ πετυχαμε και στα δυο παιχνιδια μαζι. Η προσοχη μας λοιπον παει αναποφευκτα στο επομενο παιχνιδι εκτος εδρας με το Κουκακι που παλευει ακομα για την αποφυγη του υποβιβασμου και ας μην ξεχναμε οτι τον τσιμπησε το βαθμο στον πρωτο μεταξυ μας αγωνα.

Το σκορ ανοιξε στο 8ο λεπτο με κεφαλια ο Γιωργος Ρετζο μετα απο εκτελεση φαουλ του Κωνσταντινου Λιουκα απο θεση εξω δεξια. Τρια λεπτα αργοτερα ο Γιωργος Μιχαλοπουλος σημαδεψε τη συμβολη των δοκων με σουτ απο τη δεξια γωνια της μεγαλης περιοχης. Στο 17ο λεπτο ο Νικος Παπαναστασιου εβγαλε πολυ ωραια ασιστ στο Μιχαλοπουλο που με κοντινο πλασε εκανε το σκορ 2-0. Τρεις φορες ο Παπαναστασιου, μια ο Μιχαλοπουλος και μια ο Χρηστος Κολοβος απειλησαν την εστια των φιλοξενουμενων μεχρι τη ληξη του ημιχρονου αλλα λιγο ο αντιπαλος τερματοφυλακας, λιγο η αστοχια των παικτων μας δεν επετρεψαν στο σκορ να παρει μεγαλες διαστασεις.

Κοντρα στη ροη του αγωνα στο 41ο λεπτο σε αντεπιθεση τους οι παικτες του Ακαδημου μειωσαν το σκορ με κοντινο πλασε. Το καμπανακι ξυπνησε αμεσα την ομαδα μας και μεσα σε τεσσερα λεπτα η σεμνη τελετη ελαβε τελος. Νεα ασιστ του Παπαναστασιου στο Γιωργο Βαρφη στο 44ο λεπτο και ο τελευταιος εκανε το σκορ 3-1. Ενα λεπτο αργοτερα ο Ρομαριο Μπρατσι με ατομικη προσπαθεια και απιαστο σουτ απο το υψος της μεγαλης περιοχης ανεβασε το δεικτη του σκορ στο 4-1.

Μια φορα ο Ρετζο, μια ο Αχιλλεας Αναστασιου και δυο ο Μιχαλοπουλος απειλησαν παλι την εστια των φιλοξενουμενων με την εναρξη του δευτερου ημιχρονου χωρις ομως αποτελεσμα. Το σκορ εκλεισε τελικα στο Χρηστος Κουτσοβελης οταν πηρε την ασθενη αποκρουση του αντιπαλου γκολκιπερ μετα απο σουτ του Μιχαλοπουλου.

Στη σκια του αγωνα εμεινε η διαιτησια των Γενναιου, Δαρσακλη, Μπουζιανη αρα δεν μπορει να θεωρηθει παρα επιτυχημενη.

Η συνθεση μας: Σουντας, Μπρατσι, Παπαναστασιου (46′ Κουτσοβελης), Ρετζο (54′ Ζαχαριας), Λιουκας(c), Βαρφης (59′ Αμυγδαλαρης), Αλεξιαδης, Μιχαλοπουλος, Κολοβος, Αναστασιου, Φλωρος.