Παμπαιδικό: Α.Σ.ΠΑΠΑΓΟΥ – ΑΘΗΝΑΙΔΑ : 0-3

Το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα σίγουρα δεν αντικατοπτρίζει και την πραγματική εικόνα του σημερινού παιχνιδιού. Η πρωτοπόρος Αθηναίδα είναι μια καλή ομάδα που δίκαια βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. Ο Παπάγος απόψε έπαιξε καλύτερα από τα προηγούμενα ματς, έκανε ευκαιρίες αλλά δεν κατάφερε να αντεπεξέλθει στην αυξημένη δυσκολία του αγώνα. Στο α’ ημίχρονο έγιναν δύο φάσεις για γκολ, μια από κάθε ομάδα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 14’ με πλασέ μετά από εκτέλεση κόρνερ και εμείς δεν καταφέραμε να ισοφαρίσουμε σε τετ α τετ του Νούτσου στο 17’. Στο β’ ημίχρονο, ξανά με το Νούτσο στο 13’, δεν ήρθε το γκολ και αμέσως στο επόμενο λεπτό έγινε το 0-2 σε αντεπίθεση. Παρά την προσπάθεια των παιδιών, απέναντι στα μεγαλύτερα κορμιά του αντιπάλου, σε μια αντεπίθεση και πάλι δύο λεπτά πριν τη λήξη, έγινε το 0-3 με ψηλοκρεμαστό σουτ.
Σύνθεση : Κολαίτης Μ, Γουσέτης Θ, Νούτσος Π, Μπράτσος Φ, Κομούτος Ν, Καβουσανός Γ, Λουκάτος Ν, Ψαλλίδας Β, Συγγρός Β, Δαφνιάς Ν, Δημητρακάς Θ, Ρώτας Κ, Ρήγας Α (Κόουτς)