Παμπαιδικό: Α.Σ.ΠΑΠΑΓΟΥ – ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ : 1-2.

Όπως στο α’ γύρο του πρωταθλήματος ο Παπάγος πήρε τη νίκη μέσα στο Ταύρο έτσι και ο Άγιαξ «έκλεψε» σήμερα τη νίκη στο γήπεδο μας. Το παιχνίδι ήταν δυνατό, χωρίς πολλές ευκαιρίες. Στο α’ ημίχρονο ο γηπεδούχος Παπάγος είχε δύο καλές στιγμές, μία στο 15’ όταν σκαστό σουτ του Συγγρού χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και στο αμέσως επόμενο λεπτό με το Γουσέτη να αστοχεί με το κεφάλι από πλεονεκτική θέση μετά από σέντρα του Κομούτου. Στο β’ ημίχρονο ο Άγιαξ είχε ένα σουτ στο εξωτερικό του κάθετου δοκαριού στο 9’. Στο 17’ καλοχτυπημένο φάουλ του Παπαγεωργίου εκμεταλλεύτηκε ο Ρώτας κάνοντας το 1-0 με κοντινό πλασέ.  Στο 22’ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν μετά από αντεπίθεση και δυνατό διαγώνιο σουτ. Λίγα λεπτά αργότερα, στο 26΄ο Παπαγεωργίου έκανε πολύ καλή ατομική προσπάθεια αλλά το σουτ του απέκρουσε με τα πόδια ο αντίπαλος τερματοφύλακας. 1΄πριν τη λήξη, ο Άγιαξ βρέθηκε μπροστά στο σκορ με κοντινό πλασέ μετά από ασθενή απόκρουση του τερματοφύλακα μας σε δυνατό σουτ των αντιπάλων. Η τελευταία φάση του αγώνα ήταν καθοριστική μια και έμμεσο φάουλ στην περιοχή των φιλοξενούμενων  δεν κατέληξε σε γκολ. Για μία ακόμα φορά φέτος, ο Παπάγος των 2000ρων βρέθηκε να αγωνίζεται άνισα και δυστυχώς χωρίς επιτυχία, απέναντι σε μεγαλύτερα «κορμιά» 99ριδων.
Σύνθεση : Κολαίτης Μ, Λουκάτος Ν, Κομούτος Ν, Δαφνιάς Ν, Καβουσανός Γ, Συγγρός Β, Κασνέτσι Κ, Παπαγεωργίου Γ, Δημητρακάς Θ, Μπράτσος Φ, Γουσέτης Θ, Σταυρόπουλος Π, Ρώτας Κ, Παγουλάτος Π, Καρυάτογλου Π, Ρήγας Α ( Κόουτς)