ΠΑΜΠΑΙΔΙΚΟ. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-Α.Σ.ΠΑΠΑΓΟΥ:0-4

6/1/2013                                           ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Ε.Π.Σ.Α (9η Αγωνιστική)

Παρά το τσουχτερό κρύο και την αγωνιστική απραξία κάποιων παικτών η ομάδα του Παμπαιδικού εμφανίστηκε γεμάτη όρεξη και  πάθος σαν να «μην πέρασε μια μέρα» και επικράτησε εύκολα της ουραγού ομάδας των Αμπελοκήπων με 4-0. Οι τελικές προσπάθειες ήταν τουλάχιστον 10-0 υπέρ του φιλοξενούμενου Παπάγου και το τελικό σκορ θα μπορούσε να ήταν ευρύτερο.

Στο α’ ημίχρονο σκόραρε ο Γουσέτης δυο γκολ μετά από πάρε βάλε ασίστ του Συγγρού, από δεξιά στο 16′ και από αριστερά στο 25′  και στο β’ ημίχρονο το 3-0 στο 8′ από το Συγγρό με κοντινό πλασέ μετά από ασθενή απόκρουση του τερματοφύλακα και  το Βλάχο να διαμορφώνει το τελικό 4-0 στο 18′ μετά από αναμπουμπούλα στην αντίπαλη περιοχή.

Αποστολή : Ψαλλίδας Β (τερματοφύλακας !!!), Βασιλείου Π, Κομούτος Ν, Παγουλάτος Π, Κασνέτσι Κ, Δαφνιάς Ν, Λουκάτος Ν, Συγγρός Β, Δημητρακάς Θ, Γουργούλης Β, Γουσέτης Θ, Σταυρόπουλος Π, Λύρος Β, Συγγρός Δ, Βλάχος Κ.

Η τελευταία, εξ’αναβολής 9η αγωνιστική, του α’ γύρου του πρωταθλήματος της Ε.Π.Σ.Α  μας βρήκε τελικά στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας. Η ευχή όλων μας είναι στο τέλος και του β’ γύρου να βρεθεί το Παμπαιδικό στη θέση που του αξίζει…ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ.