ΠΑΙΔΙΚΟ. ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ-ΠΑΠΑΓΟΣ: 3-1

22/12/2013                                                 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Ε.Π.Σ.Α (11η Αγωνιστική)

Το α’ ημίχρονο ήταν αμφίρροπο με δυο τέρματα από κάθε ομάδα και ισάριθμες ευκαιρίες. Ο γηπεδούχος προηγήθηκε στο 9′ μετά από παράλληλη σέντρα από δεξιά και πλασέ στο δεύτερο δοκάρι. Πέντε λεπτά αργότερα, ο σέντερ φορ του Αγίου Θωμά σούταρε άουτ από πλεονεκτική θέση. Στο 20′ ο φιλοξενούμενος Παπάγος ισοφάρισε με απευθείας χτύπημα φάουλ του Παπαγεωργίου και θα μπορούσε να έχει προηγηθεί όταν στο τελευταίο λεπτό ο Δημητρακάς στάθηκε άτυχος αφού σε διπλή ευκαιρία τα σουτ του σταμάτησαν στο δοκάρι και τον τερματοφύλακα αντίστοιχα.

Στο β’ ημίχρονο ο Παπάγος ήταν ασύνδετος και δεν κατάφερε να απειλήσει την εστία των γηπεδούχων οι οποίοι πέτυχαν δυο τέρματα, στο 21′ και 25′, και πήραν τη νίκη σχετικά εύκολα με 3-1.

Αυτό ήταν και το τελευταίο παιχνίδι του πρώτου γύρου και κατά γενική ομολογία η εικόνα της ομάδας μπορεί και πρέπει να βελτιωθεί.

Χρόνια πολλά σε όλους τους αθλητές, γονείς και προπονητές με υγεία και ευτυχία για τους ίδιους και τις οικογένειες τους.